Kask IXS Trail RS

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: IXS
  • Dostępność: Wysyłka do 24h Wysyłka do 24h  (1 szt.)
  • szt.
  • 509,00 zł 299,00 zł

Kask do jazdy enduro / all mountain znanego szwajcarskiego producenta słynącego z najwyższej jakości ochraniaczy rowerowych. Zaprojektowany, testowany i zbudowany we współpracy z freeride'ową legendą Richie Schley. Trail RS oferuje imponującą ochronę godną DH oraz lekkość i komfort jak kaski XC.

Kask wykorzystuje podwójną konstrukcję in-mould, która zapewnia wyjątkową ochronę, posiada certyfikat AN1078 oraz oferuje 22 duże otwory wentylacyjne połączone z daszkiem, zapewniające znakomity komfort termiczny. Daszek kasku jest przymocowany za pomocą regulacji stosowanych w motocross'ie, które utrzymują go w ustalonej pozycji. Dodatkowo daszek został zabezpieczony mechanizmem zwalniającym podczas upadku, co zabezpiecza go przed zniszczeniem w momencie gleby.

Kask jest niesamowicie lekki jak na oferowany poziom bezpieczeństwa, w zależności do rozmiaru wynosi 300 - 320 g.

"Zjeżdżam, podjeżdżam - mogę w nim robić wszystko. W dzisiejszym czasach ważne aby mieć jeden zestaw, który będzie służył do jazdy all mountain i enduro. Kask jest przewiewny i lekki, możesz w nim pedałować cały dzień, jest dokładnie taki. Znakomicie wentylowany, wystarczająco dobry, aby czuć się w nim pewnie w wielu sytuacjach." - Richie Schley

Specyfikacja:

- pokrycie kasku wykonane w technologii in-mold, dla lepszej ochrony i niższej wagi,
- system wentylacyjny: 22 duże otwory i wewnętrzne kanały zapewniają perfekcyjną wentylację,
- regulowany daszek z systemem zapobiegającym złamaniu podczas wypadku,
- Ergo-Fit Ultra, płynna regulacja wielkości kasku, pozwalająca uzyskać najlepsze dopasowanie,
- zgodny z certyfikatami: EN1078 & CPSC TUV,
- waga: +/- 320 gram.


Rozmiary: S/M 54-58cm, M/L 58-62cm,